• Duyurular
 • TÜRÜK ARTIK SENEDE 4 SAYI

  Değerli Türük Dergisi Üyelerine DUYURUDUR,

  Türük Dergisi, 2018 Haziran ayından itibaren senede 4 sayı olarak çıkacaktır. Sayılarımız bundan sonra MART, HAZİRAN, EYLÜL ve ARALIK şeklinde olacaktır. Önümüzdeki ilk sayımız bu doğrultuda Haziran 2018 sayısı olarak çıkacaktır. Değerli çalışmalarınızı dergimize bekler iyi çalışmalar dileriz.

   


  Görüntü ve Ses Kaydı İlaveli

  Türük Dergisine makale gönderen bilim insanlarımız, makalelerinde artık arzu ederlerse kendi arşivlerinden  video ve ses kayıtlarına da yer verebileceklerdir. Ayrıntılı bilgi için Dergi Hakkında ile Yazım ve Yayın İlkeleri bölümüne bakabilirsiniz. Saygıyla duyurulur.

   

     

         This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.


  Turuk Dergisi Açılmıştır

  Üyelik başvurularınızı yapabilirsiniz.Başvurularınız Editörümüz tarafından incelenip onay verildiğinde sisteme giriş yapıp Makalelerinizin çalışmalarını düzenleyebilirsiniz.


  Yeni Üyelik Kaydı

  Makale gönderme ve kabul işlemleri artık sitemizdeki menüden ulaşılabilen Makale Takip Sistemi vasıtasıyla online olarak gerçekleştirilmektedir. Yazarlarımız Makale Takip Sistemi'ne üye olup üyelik onay işleminden sonra yazılarını Sistem üzerinden gönderebilmektedirler.


  Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir

  Creative Commons Lisansı
  Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Makale Değerlendirme Süreci


 Dış değerlendirme:

·         Dergiye ulaşan makale öncelikle editör ve yayım kurulunca incelenir.
 
·         Makalenin ilan edilen yayım koşullarını taşıyıp taşımadığına bakılır. Bu süre 30 günü bulabilir.
 
·         Derginin yayım şartlarına ve yayım kurallarına uymayan makaleler kesinlikle yayımlanma sürecine alınmaz.
 
·         Hakemlerden dönen makalelerin değerlendirme raporları doğrultusunda aynen mi yoksa düzeltildikten sonra mı yayımlanacağına karar verilir.
 
İç Değerlendirme:
 
·        Makale, alanında uzman olan iki hakeme gönderilir. (Bir ay içerisinde hakemlerin değerlendirmelerini tamamlamaları beklenir. Ancak bazı durumlarda değerlendirme süreci 2 aya kadar uzayabilir. Bu süre zarfında neticesi alınamayan makaleler tekrar “farklı bir hakeme” gönderilir. Ancak bu sefer değerlendirme süreci 15 gün ile sınırlandırılır.)
 
·         Makale iki hakemden “Kabul Raporu” alması durumunda ilk sayıda yayımlanır.
 
·         Makale iki hakemden “Red Raporu” alması durumunda ise hiçbir surette yayımlanmaz ve makalenin yazar/yazarlarına bilgi verilir.
 
·        Hakemlerin “Düzeltme Raporu” alınması durumunda yazar/yazarlara istenilen düzeltmeler bildirilir. Yazar/yazarların istenilen düzeltmeleri tamamlayarak göndermesi istenir. Makalenin “Düzeltilmiş Hali” yazarları tarafından hakemlere 20 gün içinde tekrar geri gönderilmelidir. “Kabul Raporu” alınması durumunda ilk sayıda yayınlanır. İstenilen ya da beklenilen düzeltmelerin yapılmaması durumunun tespitinde ise makale “Red” edilir.


Adres :Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
Telefon : 03662801947 Faks : -
Eposta : turukdergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri