• Announcements
 • TÜRÜK ARTIK SENEDE 4 SAYI

  Değerli Türük Dergisi Üyelerine DUYURUDUR,

  Türük Dergisi, 2018 Haziran ayından itibaren senede 4 sayı olarak çıkacaktır. Sayılarımız bundan sonra MART, HAZİRAN, EYLÜL ve ARALIK şeklinde olacaktır. Önümüzdeki ilk sayımız bu doğrultuda Haziran 2018 sayısı olarak çıkacaktır. Değerli çalışmalarınızı dergimize bekler iyi çalışmalar dileriz.

   


  Görüntü ve Ses Kaydı İlaveli

  Türük Dergisine makale gönderen bilim insanlarımız, makalelerinde artık arzu ederlerse kendi arşivlerinden  video ve ses kayıtlarına da yer verebileceklerdir. Ayrıntılı bilgi için Dergi Hakkında ile Yazım ve Yayın İlkeleri bölümüne bakabilirsiniz. Saygıyla duyurulur.

   

     

         This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.


  Turuk Dergisi Açılmıştır

  Üyelik başvurularınızı yapabilirsiniz.Başvurularınız Editörümüz tarafından incelenip onay verildiğinde sisteme giriş yapıp Makalelerinizin çalışmalarını düzenleyebilirsiniz.


  Yeni Üyelik Kaydı

  Makale gönderme ve kabul işlemleri artık sitemizdeki menüden ulaşılabilen Makale Takip Sistemi vasıtasıyla online olarak gerçekleştirilmektedir. Yazarlarımız Makale Takip Sistemi'ne üye olup üyelik onay işleminden sonra yazılarını Sistem üzerinden gönderebilmektedirler.


  Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir

  Creative Commons Lisansı
  Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Abstract


ANALYSİS OF AYFER TUNÇ’S NOVEL “KURU KIZ” İN TERM OF OİDİPUS COMPLEX, BANALİTY OF EVİL AND ABJECTİON CONCEPTS
Kuru Kız is the last novel of Ayfer Tunç, who started her writing career in newspapers and magazines in the 1980s; It deals with the difficulties of being a woman in a society that is selfish, manipulative, hypocritical, greedy, dishonest and commodifies women. The symbolic narrative of the novel allows for a thematic analysis of the work that can be read with Freud's Oidipus Complex, Kristeva's "ab-ject" and Arendt's "banality of evil" concepts. He includes in his fiction how greed, hypocrisy and selfishness make a society challenging - especially for women - and the ordinary evils in the flow of daily life, repressed personalities and innate evils, with the inner voice of the Girl that reminds her of "disgust". With its message, the novel suggests women to "take action" as a way out. Women's awareness is not enough to achieve peace in their own lives. Because they have to courageously implement the actions that will make the necessary changes. Evil is everywhere, but a life where we encounter it less is also possible.

Keywords
Woman, Abject, Oedipus Complex, Banality of Evil, Greed, Hypocrisy.Adres :Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
Telefon : 03662801947 Faks : -
Eposta : turukdergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri