• Announcements
 • TÜRÜK ARTIK SENEDE 4 SAYI

  Değerli Türük Dergisi Üyelerine DUYURUDUR,

  Türük Dergisi, 2018 Haziran ayından itibaren senede 4 sayı olarak çıkacaktır. Sayılarımız bundan sonra MART, HAZİRAN, EYLÜL ve ARALIK şeklinde olacaktır. Önümüzdeki ilk sayımız bu doğrultuda Haziran 2018 sayısı olarak çıkacaktır. Değerli çalışmalarınızı dergimize bekler iyi çalışmalar dileriz.

   


  Görüntü ve Ses Kaydı İlaveli

  Türük Dergisine makale gönderen bilim insanlarımız, makalelerinde artık arzu ederlerse kendi arşivlerinden  video ve ses kayıtlarına da yer verebileceklerdir. Ayrıntılı bilgi için Dergi Hakkında ile Yazım ve Yayın İlkeleri bölümüne bakabilirsiniz. Saygıyla duyurulur.

   

     

         This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.


  Turuk Dergisi Açılmıştır

  Üyelik başvurularınızı yapabilirsiniz.Başvurularınız Editörümüz tarafından incelenip onay verildiğinde sisteme giriş yapıp Makalelerinizin çalışmalarını düzenleyebilirsiniz.


  Yeni Üyelik Kaydı

  Makale gönderme ve kabul işlemleri artık sitemizdeki menüden ulaşılabilen Makale Takip Sistemi vasıtasıyla online olarak gerçekleştirilmektedir. Yazarlarımız Makale Takip Sistemi'ne üye olup üyelik onay işleminden sonra yazılarını Sistem üzerinden gönderebilmektedirler.


  Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir

  Creative Commons Lisansı
  Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Özet


TÜRK ANLAM BİLİMİ BİBLİYOGRAFYASI
Son yıllarda Türkiye’de anlam bilimi çalışmaları artmaya başladı. Çeşitli anabilim dallarında anlam bilimiyle ilgilenen araştırmacılar çoğaldı. Anlam bilimi hakkında daha fazla akademik araştırmalara ihtiyaç vardır. Nitekim bu durum son yıllarda akademik çalışmaların sayısının artmasına vesile olmuştur. Çalışmalar, yazar adı, yayım yılı, makale adı / bildiri adı, dergi / kitap / tez / genelağ (internet) ve sayfa numarası belirtilerek verilmiştir. Sırasıyla anlam bilimi ile ilgili kitaplar, içeriğinin bir kısmı anlam bilimi ile ilgili olan kitaplar, sözlük ve ansiklopediler, makaleler, bildiriler, tezler, çeviriler, genelağ sayfaları ve Türk anlam bilim çalışmalarında geçen bazı yabancı kaynaklar verildi. Bu bibliyografya, Türkoloji alanında ve anlam bilimi konusunda çalışan bilim adamlarına yararlı bir kaynak olması ümidiyle ilim dünyasına sunulmaktadır.

Anahtar Kelimeler
Anlam Bilimi, Bibliyografya, Terim, Türkçe, Türklük Bilimi.

Adres :Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
Telefon : 03662801947 Faks : -
Eposta : turukdergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri